تعمیرسرا ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع یخچال فریزر در تهران

شرکت تعمیرسرا با به کار گرفتن تکنسین فنی و مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای نصب، سرویس و تعمیر یخچال ال جی است. شما میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره ۶۲۹۴۱ – ۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان تعمیرسرا ابتدا مشکلات یخچال فریزرتان را شناسایی و سپس اقدام به تعمیر یخچال فریزر lg شما عزیزان میکنند. در این مقاله به موضوع تعمیر برد یخچال ال جی میپردازیم:

برد یخچال LG چیست؟

ابتدا کمی بیشتر با برد یخچال LG و وظیفه آن آشنا می‌شویم و سپس به سراغ بررسی مشکلات آن و مبحث تعمیر برد یخچال ال جی می‌رویم.

برد یخچال LG به دلیل وظایف بااهمیتی که بر عهده دارد، به مغز یخچال LG معروف است. این قطعه بسیار بااهمیت کنترل بخش‌های مهمی از یخچال همچون کندانسور و فن یخچال را بر عهده دارد.

در گذشته در تهیه سیستم داخلی یخچال‌ها از قطعاتی همچون ترموستات‌ها و سایر قطعات کوچک و بزرگ مکانیکی استفاده می‌شد، با گذشت زمان و ورود فناوری‌های جدید به حوزه لوازم‌خانگی و یخچال‌ها، شرکت‌های مختلف تولیدکننده یخچال‌های خانگی همچون ال جی، استفاده از این قطعات را متوقف کردند و شروع به جایگزینی بردها و مدارهای الکتریکی به‌جای آن‌ها کردند.

خرابی برد الکترونیکی یخچال چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد برد یخچال، همانند مغز یخچال می‌باشد، همان‌طور که مغز انسان فرمان‌ها و دستورات مختلفی را به اعضای مختلف بدن ارسال می‌کند، برد الکترونیکی یخچال LG نیز، دستورات مختلفی را به بخش‌های مختلفی ارسال می‌نماید؛ بنابراین با توجه به موارد گفته‌شده می‌توان به این موضوع پی برد که وجود کوچک‌ترین مشکل ممکن است باعث ازکارافتادن سایر اجزا شود. در ادامه چند نمونه از خرابی‌های برد که منجر به ایجاد مشکل در سایر بخش‌های یخچال و عملکردشان می‌شود را موردبررسی قرار می‌دهیم. در صورت نیاز می توانید از خدمات تعمیر یخچال فریزر تعمیر سرا نیز استفاده کنید.

  • درصورتی‌که چیپی که مربوط به خاموش روشن شدن یخچال است و روی برد قرارگرفته است، از کار بیافتد، ممکن است که یخچال روشن نشود. این چیپ درواقع مسئولیت راه‌اندازی کمپرسور و موتور یخچال را بر عهده دارد.
  • اگر چیپ یا خازنی که برای تنظیم دیفراست بر روی برد یخچال LG تعبیه‌شده است دچار مشکل شود و از کار بیافتد، ممکن است عملکرد سیستم سرما ساز یخچال متوقف شود و داخل یخچال گرم شود و درنتیجه غذاهای موجود در آن آسیب ببینند.
  • درصورتی‌که برخی از سنسورهای یخچال دچار مشکل شوند، احتمال دارد که شما ارور هایی را بر روی صفحه نمایشگر یخچال خود مشاهده نمایید. پیشنهاد می‌کنیم که هر چه زودتر به بررسی مشکل ایجادشده تعمیر برد یخچال ال جی اقدام کنید تا سایر قسمت‌های دچار مشکل نشوند.
  • همچنین درصورتی‌که اتصالات داخلی و بیرونی یخچال قطع شده باشد، ممکن است که هیچ‌گونه سیگنالی به برد الکترونیکی ارسال نشود و بدین ترتیب سایر بخش‌های یخچال از کار بیافتد.
خرابی برد الکترونیکی یخچال چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

علائم خرابی برد یخچال LG چیست؟

با توجه به این‌که خرابی برد ممکن است سایر بخش‌های یخچال را از کار بیندازد، با بررسی برخی از اتفاقات رخ داده شده در عملکرد یخچال، می‌توان به خرابی برد پی برد.

  • نخستین موردی که با ایجاد شدن آن می‌توانید به خرابی برد یخچال شک کنید و به فکر تعمیر برد یخچال ال جی بیافتید، خاموش و روشن شدن خودبه‌خود یخچال است.
  • درصورتی‌که بر روی صفحه‌نمایش یخچال LG خود با پیغام‌هایی همچون «ER FR» مواجه شدید، احتمالاً منشأ این پیغام‌ها به وجود مشکل در برد یخچال LG برمی‌گردد و بدین ترتیب لازم است که یخچال توسط تکنیسین موردبررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعمیر برد یخچال ال جی انجام شود.
  • آخرین موردی که با اتفاق افتادن آن می‌توانید به خرابی برد الکترونیکی یخچال LG شک کنید، زمانی است که از سالم بودن تمامی قطعات یخچال خود مطمئن هستید ولی یخچال روشن نمی‌شود. این مورد یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند نشان‌دهنده خرابی برد الکترونیکی یخچال LG شود.

مطالب مرتبط: ۱۰ مورد از مهم‌ترین خرابی‌های یخچال فریزر ال­‌جی

رخ دادن مواردی که در بالا گفته شد، حتماً به این معنا نیست که برد یخچال خراب شده باشد، در بسیاری از موارد ممکن است علت این اتفاقات، ازکارافتادن سایر قطعات یخچال باشد. به‌هرحال در این موارد بهتر است که یخچال توسط یک تعمیرکار متخصص، موردبررسی دقیق قرار بگیرد و درصورتی‌که تکنیسین تشخیص داد برد الکترونیکی یخچال LG دچار مشکل شده است، تعمیر برد یخچال LG انجام شود.

 علائم خرابی برد یخچال LG چیست؟

برد الکترونیکی در کدام قسمت از یخچال قرارگرفته است؟

برد الکترونیکی یخچال ال جی، در مدل‌های مختلف، در محل‌های متفاوتی قرارگرفته است، اما در بیشتر موارد، شرکت LG این برد را در پشت یا بالای یخچال قرار می‌دهد (در یخچال‌های ساید بای ساید ال جی، این برد در بالای یخچال قرارگرفته است). باید در نظر داشت که برای جلوگیری از وارد شدن آسیب‌های مختلف به این برد، برد درون یک محفظه فلزی قرارگرفته است که تکنسیسن برای دسترسی به آن و تعمیر برد یخچال ال جی، می‌بایست این محفظه را از روی برد جدا کند.

برد الکترونیکی در کدام قسمت از یخچال قرارگرفته است؟

خرابی برد صفحه نمایشگر یخچال ال جی

یخچال LG علاوه بر دارا بودن یک برد اصلی، دارای یک برد دیگر نیز می‌باشند که کنترل صفحه نمایشگر یخچال LG بر عهده آن است. این برد نیز ممکن است در مواردی دچار مشکلاتی شود و به دنبال آن، نمایشگر یخچال LG از کار بیافتد.

مواردی همچون: روشن نشدن شدن قسمتی از صفحه نمایشگر، ازکارافتادن دکمه‌ها، انجام نشدن دستورات تنظیم‌شده، کم‌رنگ شدن نور صفحه نمایشگر و سایر مواردی ازاین‌دست، در بسیاری از موارد، نشان‌دهنده خراب شدن برد صفحه نمایشگر یخچال LG می‌باشند که در این مواقع لازم است بررسی نمایشگر یخچال توسط تعمیرکار صورت گرفته و تعمیر برد یخچال ال جی انجام شود.

مطالب مرتبط: دانلود دفترچه راهنمای یخچال فریزر ال‌جی

تعمیر برد یخچال ال جی یا تعویض ؟

در مواردی همچون سوختن و ازکارافتادن قطعات کوچک موجود بر روی برد، همچون AC و خازن‌ها، بهتر است که تعمیر برد یخچال ال جی انجام شود، چراکه با تعمیر و تعویض این قطعات، در اکثر مواقع مشکلات برد یخچال به‌کلی رفع می‌شود و لازم نیست که چند برابر هزینه تعمیر را برای تعویض برد بپردازید. لازم به ذکر است که تعویض برد ممکن است تا دو میلیون تومان برای شما هزینه داشته باشد، بنابراین بهتر است در هنگام ایجاد مشکل برای برد تا جایی که امکان دارد، مشکلات ایجادشده را با انجام تعمیر برد یخچال ال جی از بین برد و از انجام هزینه اضافی برای تعویض برد خودداری نمود.

البته باید دقت داشت که در مواردی همچون آسیب‌دیدگی شدید برد، ممکن است هزینه تعمیر و تعویض تقریباً یکی شود که مسلماً بهتر است تعویض برد انجام شود چراکه در این حالت، از عملکرد برد مطمئن‌تر خواهید بود و ممکن است سالیان سال، برد یخچال بدون هیچ مشکلی وظایف خود را به‌خوبی به انجام برساند.

تعمیر برد یخچال

چگونه می‌توان از خرابی برد یخچال LG جلوگیری کرد؟

 موارد مختلفی ممکن است منجر به خرابی برد الکترونیکی یخچال LG شود، در این بخش از مقاله برخی از این موارد را موردبررسی قرار می‌دهیم.

  • نخستین دلیلی که ممکن است منجر به خرابی برد الکترونیکی یخچال LG شود، نوسانات برق است. کم‌وزیاد شدن بیش‌ازحد جریان برق منجر به سوخته شدن قطعات روی برد می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل بهترین راه، استفاده از محافظ برق است.
  • مورد بعدی که برای جلوگیری از خراب شدن برد لازم است به آن توجه شود، جلوگیری از وارد شدن ضربه و آسیب‌های فیزیکی به یخچال است که در خیلی از موارد ممکن است که برد یخچال مورد آسیب جدی قرار بگیرد و قطعات آن از کار بیافتد.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

برد خراب یخچال ال جی

سخن آخر در این مقاله تعمیر سرا سعی کردیم تا با ذکر نکاتی در رابطه با یخچال‌های LG و تعمیر برد آن‌ها، سؤالات و ابهامات شما را در این زمینه برطرف کنیم. امیدواریم توانسته باشید از این مقاله بهره کافی را برده باشید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم با توجه به این‌که سیستم برد الکترونیکی یخچال LG، یک سیستم بسیار پیچیده می‌باشد، درصورتی‌که در این زمینه تخصص کافی ندارید، به‌هیچ‌وجه خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید تا مشکلات دیگری برای یخچال ایجاد نشود. همچنین در نظر داشته باشید که برای انجام تعمیر برد یخچال ال جی، حتماً به تعمیرکاران متخصص و مجاز مراجعه نمایید تا خیالتان بابت دریافت یک سرویس با کیفت و پشتیبانی قوی راحت باشد.

تعمیرسرا مرکز تخصصی تعمیر انواع یخچال فریزر ال‌جی

قبل از هرگونه تصمیم برای تعمیر و یا تعویض موتور یخچال با مشاوران تعمیرسرا تماس بگیرید. مهم نیست از چه برند یخچال فریزری استفاده میکنید کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست