تعمیر درب یخچال ال جی
مقالات تعمیرسرا

تعمیر درب یخچال ال جی +کاملترین راهنمایی

تعمیرسرا ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع یخچال فریزر در تهران

شرکت تعمیرسرا با به کار گرفتن تکنسین فنی و مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای نصب، سرویسو تعمیر یخچال ال جی است. شما میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره ۶۲۹۴۱ – ۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان تعمیرسرا ابتدا مشکلات یخچال فریزرتان را شناسایی و سپس اقدام به تعمیر یخچال فریزر lg شما عزیزان میکنند. شعار تعمیرسرا کیفیت، سرعت و قیمت مناسب است.در این مقاله به به موضوع تعمیر درب یخچال ال­‌جی میپردازیم با ما همراه باشید.

یخچال‌ها یکی از مهم‌ترین لوازم‌خانگی هستند که عدم وجود آن‌ها ممکن است مشکلات فراوانی را برای مواد غذایی به وجود آورد. یخچال‌های تولیدشده توسط شرکت‌های مختلف، مشابه هر لوازم‌خانگی دیگری ممکن است دچار مشکلات متعددی شوند. در این مقاله قصد داریم تا یخچال LG را موردبررسی قرار دهیم و درباره یکی از مشکلات آن یعنی خراب شدن درب آن و تعمیر درب یخچال ال جی صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

تعمیر درب یخچال ال جی

خرابی درب یخچال LG و علت آن

عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند منجر به خرابی درب یخچال LG شود. مواردی همچون: بیش‌ازحد باز و بسته کردن درب یخچال، شکستگی لولاها، پوسیدگی و همچنین طولانی شدن عمر یخچال، از عمده دلایلی هستند که علت خرابی درب یخچال را می‌توان در آن‌ها جستجو کرد. در ادامه برخی از این موارد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

مطالب مرتبط: ۱۰ مورد از مهم‌ترین خرابی‌های یخچال فریزر ال­‌جی

خرابی درب یخچال LG و علت آن

تعمیر درب یخچال ال جی یا تعویض آن؟

بسته به نوع مشکلاتی که برای درب یخچال LG به وجود آمده است، ممکن است تکنیسین اقدام به تعویض یا تعمیر درب کند. در مواردی که سطح در آسیب‌های بسیار جدی دیده است و تقریباً با تعمیر، امکان برطرف کردن این آسیب‌ها وجود ندارد، اغلب لازم است که درب تعویض شود. به‌طور مثال در برخی موارد مانند زمانی که درب یخچال در جابه‌جایی‌ها و اسباب‌کشی دچار تور رفتگی شده است، معمولاً بهتر است برای از بین بردن این تورفتگی‌ها، درب تعویض شود، چراکه برای تعمیر درب یخچال ال جی در این مورد، لازم است که درب یخچال از قسمت داخلی آن باز شود و سپس مورد تعمیر قرار بگیرد که این خود موجب از بین رفتن زیبایی داخل یخچال می‌شود.

در مواردی همچون شکستگی لولاها و مواردی که سطح درب یخچال آسیب‌ندیده است، معمولاً می‌توان با استفاده از انجام تعمیرات مختلف، مشکلات درب یخچال LG را برطرف نمود. علاوه بر این در مواردی ممکن است با گذشت زمان و به علت استفاده نادرست از آبریز بیرونی آن، اطراف آبریز دچار پوسیدگی‌های فراوانی شود که این مورد معمولاً باعث می‌شود، زیبایی ظاهر بیرونی یخچال از بین برود. این مورد نیز در صورت تخصص تکنیسین، با انجام تعمیرات، قابل برطرف شدن می‌باشد.

مطالب مرتبط: تمامی کدهای خطا یا ارورهای یخچال فریزر ال جی +راه حل

لازم به ذکر است که هزینه تعمیر درب یخچال ال جی تقریباً نصف هزینه تعویض آن است و درصورتی‌که بودجه تعمیراتتان محدود است، می‌توانید تا حد امکان مشکلات درب یخچال LG را با استفاده از تعمیر درب یخچال ال جی برطرف نمایید.

تعمیر درب یخچال ال جی یا تعویض آن؟

شکستگی و پوسیدگی شلنگ‌های ورودی آب‌سردکن و یخ‌ساز

در برخی از موارد ممکن است که شلنگ‌های آب‌رسانی به آب‌سردکن و یخ‌ساز یخچال LG، دچار شکستگی یا پوسیدگی شوند که این مورد معمولاً بنا به دلایلی همچون طولانی شدن عمر یخچال و هم‌چنین باز و بست کردن زیاد درب یخچال به وجود می‌آید.

از علائم شکستگی و پوسیدگی شلنگ آب آبسرد کن و یخ‌ساز، نشت آب از زیر یخچال به بیرون آن است. در این مواقع معمولاً تکنیسین‌ها پیشنهاد می‌کنند که برای تعویض شیلنگ‌ها، لازم است که درب یخچال تعویض شود، اما در برخی موارد و زمانی که تکنیسین‌ها از تخصص کافی برخوردار باشند، می‌توان با تعمیر درب یخچال ال جی، مشکل شلنگ‌های آب‌رسانی را برطرف نمود و بدین ترتیب هزینه کمتری برای حل مشکل شلنگ‌ها پرداخت کرد.

شکستگی و پوسیدگی شلنگ‌های ورودی آب‌سردکن و یخ‌ساز

شکستگی لولای درب یخچال LG

در بخش‌های قبلی مقاله گفته شد که یکی از عمده دلایل خرابی درب یخچال LG، شکستگی لولای آن است. در مواردی ممکن است که لولای درب یخچال از جا دربیاید یا دچار پوسیدگی و شکستگی شود، در این زمان درب یخچال بازمی‌ماند و داخل یخچال گرم می‌شود. درنتیجه فشار زیادی به سیستم سرما ساز یخچال و کمپرسور وارد می‌شود و چه‌بسا که ممکن است از این طریق، قطعات این سیستم نیز دچار مشکلات متعدد شوند؛ بنابراین لازم است که تعمیر درب یخچال ال جی هر چه سریع‌تر انجام گیرد و لولاها تعویض شود تا مشکلات دیگری برای یخچال ایجاد نشود. در ادامه تصویر یک نمونه از خراب شدن و شکستگی لولای درب یخچال را می‌توانید مشاهده کنید.

مطالب مرتبط: دانلود دفترچه راهنمای یخچال فریزر ال‌جی+ آپدیت ۲۰۲۰

شکستگی لولای درب یخچال LG

نحوه تعمیر لولای درب یخچال LG چگونه است؟

در ادامه، مراحل تعمیر لولای درب یخچال ال جی را ذکر می‌کنیم، فقط دقت داشته باشید که در برخی موارد تکنیسین‌ها بنا به تخصص و تجربه خود ممکن است از مراحل و روش‌های دیگری استفاده کنند ولی در حالت کلی اصلی‌ترین مراحل تعمیر درب یخچال ال جی به شکل زیر می‌باشد.

نخستین قدم برای تعمیر لولای درب یخچال ال جی، جدا کردن درب از یخچال است، پس از جدا شدن درب یخچال، تکنیسین از محل شکستگی لولا، به‌اندازه پنج سانتی‌متر، موارد موجود در درب یخچال را خالی می‌کند.

پس از انجام مراحل بالا، با استفاده از ابزارهای مختلفی نظیر دم‌باریک، فرورفتگی‌های روی درب یخچال به حالت قبلی برمی‌گردد و سپس تکنیسین درصورتی‌که در این مرحله نیازی به رنگ زدن نباشد به سراغ مرحله بعدی می‌رود. در این مرحله با ترکیب دو ماده شیمیایی پلی وینیل کلراید و پروپیلن، یک محلول خاصی تهیه می‌شود و در محل لولای شکسته شده قرار می‌گیرد. پس‌ازاین که این محلول به‌خوبی خشک شد، تکنیسین می‌بایست لولا را به‌صورت دقیق و تراز شده در محل خود نصب کند. این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در مرحله آخر نیز درب یخچال مجدداً بر روی آن نصب می‌شود.

نحوه تعمیر لولای درب یخچال LG چگونه است؟

چگونه از خراب شدن درب یخچال جلوگیری نماییم؟

برای این‌که بتوانید تا حد امکان از خراب شدن درب یخچال LG جلوگیری نمایید، لازم است که موارد خاصی را رعایت کنید.

  • مهم‌ترین راه برای جلوگیری از خراب شدن درب یخچال، خودداری از باز و بسته کردن بیهوده آن است. این کار علاوه بر هدر رفت انرژی می‌تواند مشکلات فراوانی را برای درب یخچال ایجاد نماید.
  • مورد مهم دیگر برای جلوگیری از خراب شدن درب یخچال، نگذاشتن بطری‌ها و سایر اشیا سنگین در قفسه‌های موجود بر روی درب یخچال است. معمولاً بطری‌های سنگین شیشه‌ای در این قسمت از یخچال قرار می‌گیرند که این خود در درازمدت می‌تواند منجر شود که درب یخچال به‌شدت آسیب ببیند.
  • یکی از راه‌های دیگر که می‌تواند از خراب شدن درب یخچال جلوگیری نماید، تنظیم صحیح شیب یخچال می‌باشد. برای مطمئن شدن از اینکه شیب یخچال به‌درستی تنظیم‌شده است، می‌توانید درب یخچال را در حالت نیمه‌باز رها کنید، در این حالت درب باید به‌آرامی و خودبه‌خود بسته شود، در این صورت می‌توان از تنظیم بودن شیب یخچال اطمینان پیدا کرد.
  • علاوه بر موارد بالا پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و پوسیدگی بدنه بیرونی یخچال، از ریختن آب به بدنه آن جلوگیری کنید و سطح بیرونی درب یخچال و به‌خصوص اطراف یخ‌ساز و آبسرد کن را همیشه خشک و تمیز نگه‌دارید.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

تعمیر درب یخچال ال جی

هزینه تعمیر درب یخچال ال جی

همان‌طور که گفته شد برطرف کردن مشکلات درب یخچال با تعمیر و یا تعویض درب امکان‌پذیر است که به این موضوع مفصل پرداخته شد. با توجه به مطالب گفته‌شده می‌توان به این موضوع پی برد که نخستین فاکتور تأثیرگذار در قیمت، نحوه برطرف کردن مشکل، یعنی تعویض یا تعمیر می‌باشد که همان‌طور که گفته شد هزینه تعمیر درب یخچال ال جی، نصف هزینه تعویض آن است. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که درصورتی‌که یخچال LG شما دارای گارانتی است، هزینه تعویض و تعمیرات رایگان است و یا اینکه در برخی موارد تعمیر و تعویض با هزینه بسیار کمی انجام می‌شود.

در هنگام تعمیر عوامل دیگری همچون محل خرابی و قطعاتی که لازم است تعویض گردد نیز بر روی هزینه نهایی تعمیرات تأثیرگذار است. علاوه بر این باید به این نکته نیز توجه داشت که تعمیرات درب یخچال معمولاً در محل انجام می‌شود و به هزینه تعمیرات، می‌بایست هزینه ایاب و ذهاب تکنیسین را نیز اضافه نمایید.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر این بود که با ذکر نکاتی راجع به خراب شدن درب یخچال LG، سؤالات و ابهامات شما را در این موضوع برطرف نماییم؛ امیدواریم توانسته باشید از این مقاله بهره کافی را برده باشید.

در پایان تأکید می‌کنیم که حتماً به مشکلات پیش‌آمده برای درب یخچال خود توجه کنید و هر چه زودتر آن مشکلات را برطرف کنید، چراکه در صورت عدم توجه به این مشکلات، ممکن است سایر بخش‌های یخچال، نظیر سیستم خنک‌سازی نیز دچار مشکلات و آسیب‌های فراوانی بشوند و به‌این‌ترتیب هزینه‌های زیادتری را متحمل خواهید شد.

علاوه بر موارد گفته‌شده، توجه داشته باشید که برای تعمیر درب یخچال حتماً به نمایندگی‌ها و مراکز تعمیراتی مجاز و معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید خدمات باکیفیت و با پشتیبانی قوی دریافت نمایید.

تعمیرسرا نمایندگی مجاز تعمیر انواع یخچال فریزر ال‌جی

قبل از هرگونه تصمیم برای تعمیر و یا تعویض موتور یخچال با مشاوران تعمیرسرا تماس بگیرید. مهم نیست از چه برند یخچال فریزری استفاده میکنید کافیست از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در تماس باشید:

عیب‌یابی و تعمیر انواع یخچال فریزر

و یا با شماره زیر تماس بگیرید:

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.
فرم درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
پیام
آدرس: تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد ۷