یکسره کار کردن یخچال سامسونگ
مقالات تعمیرسرا

همه چیز در مورد یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

تعمیرسرا مرکز تخصصی ارائه خدمات تعمیر یخچال سامسونگ

هر یخچال فریزری که داشته باشید، ممکن است در طول مدت استفاده با مشکلاتی مواجه شود. فارغ از اینکه چه برندی باشد. مشکلات و خرابی‌های یخچال هم مثل بقیه وسایل الکترونیکی بسیار متنوع است. به همین دلیل طبیعی است که به همۀ آن‌ها آشنایی نداشته باشید. متخصصان تعمیرسرا آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه تعمیر یخچال سامسونگ به شما عزیزان است. در این مقاله به موضوع یکسره کار کردن یخچال سامسونگ بپردازیم با ما همراه باشید.

علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ چیست؟

 کیفیت ساخت یخچال سامسونگ بسیار بالاست اما یخچال­های این برند هم مانند سایر برندها دچار مشکلاتی می­شوند. یکی از رایج­ترین مشکلاتی که برای یخچال سامسونگ اتفاق می­افتد، یکسره کار کردن آن است. همان­طور که می­دانید، یکسره کار کردن یخچال سامسونگ با گذشت زمان به موتور آن فشار می­آورد و موجب آسیب­های جدی به یخچال شما می­شود. ازاین‌رو یافتن علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ و تعمیر درست و به­موقع آن، می­تواند موجب افزایش طول عمر یخچال سامسونگ شما شود. در اینجا برخی از مهم‌ترین علل یکسره کار کردن یخچال سامسونگ را برای شما لیست کرده­ایم.

مطالب مرتبط: تعمیر درب یخچال سامسونگ+ آپدیت ۹۹

چرا یخچال اتومات می­کند؟

قبل از اینکه در مورد علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ یا همان اتومات نکردن آن توضیح دهیم، بهتر است ابتدا با نحوه اتومات کردن یخچال و کاربرد آن آشنا شویم. کمپرسور قلب یخچال شماست که دمای یخچال را پایین می­آورد؛ اما کار اصلی تنظیم دمای یخچال سامسونگ شما توسط قطعه­ای به نام ترموستات انجام می­شود. درواقع زمانی که دمای یخچال سامسونگ خود را روی عدد خاصی مانند ۴ درجه سانتی­گراد تنظیم می­کنید، این ترموستات است که تغییر دما را حس می­کند و تا رسیدن به دمای موردنظر شما، کمپرسور را خاموش یا روشن می­کند. در این حالت اصطلاحاً گفته می­شود یخچال شما اتومات کرده است؛ اما گاهی ممکن است به دلایل مختلف یخچال شما یکسره کار کند و کمپرسور اصلاً خاموش نشود. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد ازجمله:

  • ایراد در موتور یا کمپرسور یخچال
  • کمبود گاز یخچال
  • خرابی درب یخچال
  • ایراد در قسمت دیفراست
  • ایراد برد الکترونیکی
  • خراب شدن ترموستات
علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

ایراد در موتور یا کمپرسور یخچال

وظیفه اصلی موتور، سرد کردن یخچال شماست. موتور هوای داخل لوله­ها را سرد می­کند و سپس آن را در داخل یخچال به جریان می­اندازد. اگر آسیبی در کمپرسور شما ایجاد شود، دمای یخچال شما به دمای تنظیم‌شده نمی­رسد و به همین دلیل یخچال سامسونگ شما یکسره کار می­کند.

عمر بالای موتور یخچال شما سبب آسیب به کمپرسور می­شود که همین می­تواند از علل یکسره کار کردن یخچال سامسونگ شما باشد. معمولاً بعد از گذشت یک دهه از عمر یخچال، موتور یخچال به‌مرورزمان دچار مشکل می­شود. گاهی به علت نشتی گاز از لوله­های کندانسور یا سوختگی برخی از قطعات موتور، یخچال یکسره کار می­کند. در این موارد بهتر است موتور را تعمیر کرد در غیر این صورت باید به دنبال تعویض موتور باشید.

ایراد در بخش دیفراست یخچال سامسونگ

دیفراست مربوط به بخش یخ­زدایی یخچال است که اجزای مختلفی دارد، اگر هرکدام از قطعات سنسور، ترموفیوز، اپراتور، هیتر و ترمودیسک آسیب ببیند سیستم دیفراست یخچال شما دیگر خوب کار نمی­کند.

در صورت بروز هرگونه مشکلی در سیستم دیفراست یخچال سامسونگ، تکنسین تعمیر یخچال تک‌تک این قطعات را بررسی می­کند و در صورت بروز آسیب، آن‌ها را تعویض می­کند.

مطالب مرتبط: نحوه شارژ گاز یخچال سامسونگ چگونه است؟ کامل ترین توضیحات

ایراد در برد الکترونیک یخچال سامسونگ

برد الکترونیک یکی از اجزای اصلی انواع یخچال­های سامسونگ و انواع سایدبای­ساید آن است. ایجاد هرگونه آسیب در برد یخچال، عامل یکسره کار کردن یخچال سامسونگ شماست. هرگونه آسیبی که به برد الکترونیکی یخچال شما وارد شود، موجب اختلال در سیستم سرمایش می­شود و عملکرد یخچال شما را تحت تأثیر قرار می­دهد.

بهترین فردی که می­تواند خرابی برد الکترونیکی یخچال شما را تشخیص دهد، تکنسین­های مجاز تعمیر یخچال سامسونگ هستند. در صورت عدم تعمیر برد الکترونیکی باید آن را تعویض کنید.

خرابی درب یخچال ساسونگ

یکی دیگر از دلایل مهم یکسره کار کردن یخچال سامسونگ، خراب شدن درب آن است. وقتی درب یخچال خوب بسته نشود، هوای سرد به‌راحتی از منافذ آن خارج‌شده و هوای گرم وارد یخچال می­شود. در این حالت موتور یخچال باید زمان بیشتری روشن بماند تا بتواند هوای داخل آن را خنک کند.

دلایل مختلفی برای خراب شدن درب یخچال وجود دارد، اما خرابی لاستیک دور درب یخچال و تراز نبودن آن از علل اصلی بسته نشدن درب یخچال است.

  • لاستیک و آهن‌ربای درب یخچال به‌مرورزمان کیفیت خود را از دست می­دهد و بهتر است تعویض آن حتماً توسط تکنیسین­های ماهر تعمیرکننده یخچال سامسونگ انجام شود، زیرا علاوه بر تبحر از کیفیت اجناس استفاده‌شده نیز مطمئن می­شوید.
  • علاوه بر این، درصورتی‌که یخچال شما تراز نباشد نیز درب آن خوب بسته نمی­شود. شما می‌توانید به کمک پیچ­های تنظیمی که در بالا و پایین درب یخچال قرار دارد، به‌راحتی درب آن را تنظیم کنید.

ایراد در ترموستات یخچال سامسونگ

در انواع قدیمی یخچال سامسونگ، تنظیم دما به‌صورت دستی و توسط قطعه­ای به نام ترموستات انجام می­شد. خراب شدن ترموستات خود باعث یکسره کار کردن یخچال سامسونگ شما می­شود. در صورت بروز هرگونه ایراد در ترموستات یخچال، بهتر است آن را تعویض کنید تا آسیبی به موتور یخچال شما وارد نشود.

مطالب مرتبط: ۱۰ مورد از مهم‌ترین خرابی‌های یخچال فریزر سامسونگ

کثیف بودن لوله ­های کندانسور یخچال سامسونگ

همان­طور که می­دانید هوای سرد از طریق لوله­های کندانسور در سرتاسر یخچال شما جریان می­یابد. اگر لوله­های کندانسور شما کثیف باشند، گاز درون لوله­ها به­خوبی خنک نمی­شود. باگذشت زمان گردوخاک و آلودگی­ها روی لوله­های کندانسور جمع می­شوند. در صورت یکسره کار کردن یخچال خود، حتماً لوله­های کندانسور را بررسی کنید و از تمیز بودن آن­ها مطمئن شوید.

ایراد در هیتر دیفراست سامسونگ

خراب شدن هیتر دیفراست از علل دیگر یکسره کار کردن یخچال سامسونگ است. خراب شدن هیتر دیفراست سبب تجمع برفک روی لوله­های اپراتور می­شود که خود عاملی برای بیشتر روشن ماندن موتور یخچال است. با تعویض هیتر یخچال مشکل یکسره کار کردن یخچال شما برطرف می­شود.

ایراد در تایمر دیفراست سامسونگ

کار تایمر دیفراست استارت کردن سیکل دیفراست یا یخ‌زدایی است. در صورت بروز ایراد در تایمر دیفراست، هیتر دیفراست عمل نمی­کند و برفک­های تشکیل‌شده از بین نمی­روند. تجمع بلورهای یخ و برفک در یخچال مانع از خنک شدن درست هوای یخچال می­شود. در این حال موتور یخچال شما باید زمان بیشتری روشن بماند و اصطلاحاً یکسره می­شود. تنها تکنسین تعمیر یخچال می­تواند ایراد در آن را تشخیص دهد و در صورت نیاز آن را تعویض کند.

دلایل دیگر یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

علاوه بر موارد بالا دلایل دیگری نیز برای یکسره کار کردن یخچال شما وجود دارد. زمانی که یخچال خود را تازه خریداری می­کنید و برای اولین بار آن را روشن کرده­اید، ممکن است یخچال شما یکسره کار کند و این امر تا ۲۴ ساعت طبیعی است؛ زیرا باید کمپرسور، دمای یخچال را به دمای تنظیم‌شده برساند. البته گاهی نیز شما یخچال خود را مدتی خاموش می­کنید، در این حالت نیز پس از روشن کردن یخچال ممکن تا زمانی موتور یکسره کار کند که جای نگرانی نیست.

علاوه بر این موارد، دلایل ساده دیگری نیز وجود دارد که باعث یکسره کار کردن یخچال شما می­شود.

محل نگهداری یخچال

محل نگهداری یخچال بسیار در کارکرد آن مؤثر است. اگر محل نگهداری یخچال شما گرم باشد یا یخچال شما در معرض تابش مستقیم آفتاب نیز باشد، ممکن است باعث یکسره کار کردن یخچال شما شود. بهترین کار در این زمان خنک کردن محیط یا جابجا کردن یخچال به مکانی دیگر است.

قرار دادن غذاهای گرم در یخچال

قرار دادن غذاهای گرم یا داغ، سبب یکسره کار کردن یخچال سامسونگ می­شود؛ زیرا موتور یخچال باید زمان بیشتری روشن باشد تا بتواند این غذای گرم را به دمای تنظیم‌شده برساند. بهترین راهکار برای جلوگیری از این مشکل، جلوگیری از قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال است.

مطالب مرتبط: ۹ دلیل برای صدای یخچال+ نمونه انواع صداها از جمله بوق زدن

باز و بسته شدن مکرر درب یخچال

اگر یخچال شما درجایی قرار دارد که مدام درب آن باز و بسته می­شود، ممکن است عامل یکسره کار کردن یخچال شما باشد. باز و بسته شدن مکرر درب یخچال سبب وارد شدن هوای گرم به داخل یخچال شما می­شود و باعث می­شود کمپرسور یخچال زمان بیشتری برای سرد کردن هوای داخل یخچال روشن بماند. با بازو بسته کردن کمتر درب یخچال به‌راحتی می­توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

ایراد در برد الکترونیک یخچال سامسونگ

سخن پایانی

امروزه انواع و مدل­های مختلفی از یخچال سامسونگ تولید می­شود و اجزای سازنده آن‌ها نیز گاهی متفاوت است. از طرفی دلایل مختلفی برای یکسره کار کردن انواع یخچال سامسونگ وجود دارد که برخی از آن‌ها بین انواع یخچال­های دیگر مشترک است. ازاین‌رو مراجعه و درخواست کمک از یک تکنسین ماهر به‌شدت احساس می­شود. البته برخی از علل یکسره کار کردن یخچال سامسونگ بدون نیاز به تکنسین به‌راحتی برطرف می­­شوند؛ اما در اغلب موارد عیب‌یابی و تعمیر این یخچال­ها بدون کمک گرفتن از یک تکنسین آموزش‌دیده و ماهر غیرممکن است. به همین دلیل بهتر است نمایندگی‌ها و مراکز مجاز تعمیر یخچال خود را به­خوبی بشناسید و در صورت نیاز حتماً به آن‌ها مراجعه کنید.

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.
فرم درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
پیام
آدرس: تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد ۷