آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی
مقالات تعمیرسرا

آموزش کامل تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی همراه تصویر

تعمیرسرا ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع یخچال فریزر در تهران

شرکت تعمیرسرا با به کار گرفتن تکنسین فنی و مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای نصب، سرویس و تعمیر یخچال ال جی است. شما میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره ۶۲۹۴۱ – ۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان تعمیرسرا ابتدا مشکلات یخچال فریزرتان را شناسایی و سپس اقدام به تعمیر یخچال فریزر lg شما عزیزان میکنند. در این مقاله به موضوع آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی میپردازیم:

آموزش استفاده از نمایشگر ال جی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث خرابی‌های فنی و غیر فنی یخچال می‌شود، استفاده نادرست کاربران از یخچال است. سرمنشأ مشکلات نمایشگر یخچال استفاده نادرست کاربران است، چراکه در درازمدت یخچال این عیب را به خود می‌گیرد و درنهایت قطعات مختلف آن آسیب می‌بینند. برای مثال یکی از مشکلاتی که بسیار پیش می‌آید، سرد نکردن درست یخچال است. این عیب علاوه بر اینکه ممکن است به علت خرابی‌های برخی قطعات رخ دهد، می‌تواند به دلیل استفاده نادرست استفاده‌کننده رخ دهد؛ اما به نظر شما چگونه این اتفاق از سوی کاربر رخ می‌دهد؟ جواب این سؤال بسیار ساده است. زمانی که استفاده‌کننده نحوه درست استفاده از این یخچال را نمی‌داند، هم‌چین مشکلاتی رخ می‌دهند. علاوه بر آن تمیز نکردن یخچال و مکان قرارگیری آن نیز ممکن است دلیل این مشکل باشند؛ اما قاعدتاً مهم‌ترین عامل تنظیم نادرست یخچال است.

مطالب مرتبط: مهمترین دلایل بوی بد یخچال + راه‌کارهای موثر

آموزش استفاده از نمایشگر lg

قبل از استفاده، آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی را فرابگیرید و بر اساس استانداردهای آن رفتار کنید تا دیگر یخچال دچار خرابی‌های فنی و غیر فنی نشود. شما می‌توانید آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی را در بازه زمانی بسیار کوتاه و با دنبال کردن این مقاله فرابگیرید. تنظیم نمایشگر یخچال ال جی به چند دلیل بسیار ساده است. یکی از مهم‌ترین موارد این است که این یخچال‌ها دارای نمایشگر خاصی هستند که تمام اطلاعات مربوطه روی آن نمایش داده‌ می‌شود.

تغییر دمای فریزر و یخچال LG

قبل از شروع آموزش مطلع باشید کافی است با یک‌بار خواندن این مقاله آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی را فرامی‌گیرد. همچنین خوب دقت کنید که دکمه‌های یخچال‌های ال جی در تمام طرح‌ها و مدل‌ها یک کارایی دارند و صرفاً حالت نمایشگر آن دچار تغییرات می‌شود. تنظیم نمایشگر یخچال ال جی خیلی آسان و راحت است. به این صورت که کافی است، دفترچه راهنمای این محصول را برداشته و استاندارد‌های آن را مطالعه کنید و به خاطر بسپارید. حال برای تنظیم نمایشگر یخچال ال جی کافی است با چند اصطلاح لاتین آشنا شوید.

  • اولین اصطلاح Refrigerator می‌باشد. این دکمه برای تغییرات دمای یخچال تعبیه‌شده است. باید توجه کنید در خیلی از یخچال‌های ال جی دما پایین نمی‌آید و صرفاً بالا می‌رود. این بالا رفتن تا آخرین درجه ممکن بالا می‌رود و سپس به اولین دمای ممکن برمی‌گردد و می‌توانید یک دور دیگر تا دمای حداکثر بروید.
  • اصطلاح بعدی Freezer می‌باشد. این دکمه برای تغییرات دمای فریزر‌های ال جی استفاده می‌شود. این دکمه هم به‌مانند اصطلاح قبلی ممکن است در دو طرح باشد. طرح اول دارای دو گزینه باشد و هم بالا رود و هم پایین آید. طرح دوم حالتی است که فقط بالا می‌رود و سپس به دمای حداقل برمی‌گردد.
  • توجه کنید تغییرات دمای فریزر و یخچال ممکن است بر اساس فارنهایت نیز باشند. در این صورت ۳۷ درجه فارنهایت +۳ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. معمولاً برای فریزر و یخچال یک دمای استاندارد و معین در نظر گرفته‌شده است. برای فریزر منفی ۱۸ درجه سانتی‌گراد و برای یخچال ۳۷ درجه فارنهایت در نظر گرفته‌شده است.

مطالب مرتبط: تعمیر برد یخچال ال جی+جدیدترین آموزش

اطلاعات مربوط به تغییر فیلتر هوای یخچال LG

یک اصطلاح بسیار مهم و اساسی تنظیم نمایشگر یخچال ال جی، Fresh Air Filter می‌باشد. این کلید یا دکمه نقش اساسی و بسیار مهمی در نمایشگر یخچال برعهده‌گرفته است. این کلید متعلق به کنترل هوای یخچال می‌باشد. این کلید دو حالت دارد. حالت اول auto و حالت دوم Power می‌باشد. با روشن کردن حالت auto سیستم کنترل هوای یخچال دچار یک بازه زمانی اتوماتیک می‌شود. در این حالت یخچال ۱۱۰ دقیقه یک‌بار به مدت‌زمان ۱۰ دقیقه کار تصفیه هوا را انجام می‌دهد. در حالت Power نیز یک حالت اتوماتیکی وجود دارد اما بازه زمانی انجام تصفیه هوا متفاوت است. در حالت power سیستم تصفیه هوای یخچال به مدت‌زمان ۴ ساعت، ۱۰ دقیقه کار می‌کند و ۵ دقیقه خاموش می‌شود. این امر تا ۴ ساعت ادامه می‌یابد. پس از ۴ ساعت حالت power خاموش می‌شود و حالت auto به‌طور خودکار روشن می‌شود و جایگزین آن می‌شود.

 تغییر فیلتر هوای یخچال ال جی

 تصفیه هوای داخل یخچال بسیار ضروری است؛ زیرا این امر علاوه بر اینکه از بو گرفتن فضای درونی یخچال و مواد غذایی جلوگیری می‌کند، به سرد کردن فضای داخلی یخچال کمک بسیاری می‌کند. فیلتر هوای یخچال هرچند وقت یک‌بار باید تعویض شود. زمانی که نیاز به تعویض این فیلتر نیاز باشد، جمله Replace Air Filter روی نمایشگر یخچال نمایش داده خواهد شد. پس از تعویض فیلتر کافی است که ۳ ثانیه دکمه را نگه‌دارید و مجدداً می‌توانید از فیلتر استفاده کنید.

فریزر یخچال ال جی

اصطلاح دیگری که مخصوص قسمت فریزر است، ice plus است. این کلید برای سرد کردن بیشتر فریزر و یخ‌سازی فریزر استفاده می‌شود. زمانی که استفاده‌کننده نیاز به سرد شدن بیشتر فریزر و یخ زدن مواد غذایی داشته باشد، این گزینه را روشن می‌کند. پس از روشن شدن این کلید، بخار سردی به قسمت‌های فریزر ارسال می‌شود که این بخار باعث یخ‌زدگی بیشتر خواهد شد.

مطالب مرتبط: تعمیر درب یخچال ال جی +کاملترین راهنمایی

آبریز یخچال ال جی

پس از ice plus می‌توان از water Filter نام برد. این قسمت از نمایشگر کلیدی ندارد و صرفاً یک هشدار است. در تنظیم نمایشگر یخچال ال جی این جزو گزینه‌های معدودی است که قابلیت ایجاد تغییرات ندارد و صرفاً یک ارور است. زمانی که آبریز نیاز به تغییر فیلتر آب دارد، یک هشدار روشن می‌شود. این هشدار تحت عنوان Replace water filter می‌باشد. بازه زمانی تغییر این فیلتر ۶ ماه یک‌بار می‌باشد. پس از تغییر این فیلتر، دکمه water Filter را به مدت ۳ ثانیه نگه‌داشته و سپس رها کنید.

 آبریز یخچال ال جی

آلارم درب یخچال LG

یک هشدار دیگر بر روی نمایشگر یخچال، Door Alarm است. زمانی که درب یخچال باز باشد، نمایشگر پیامی را نمایش خواهد داد و اگر درب یخچال بیش از یک دقیقه باز باشد، صدای آلارم بلندی پخش خواهد شد. این هشدار به‌صورت دستی نیز خاموش خواهد شد.

قفل یخچال ال جی

درنهایت یک دکمه برای کنترل تمام دکمه‌ها تعبیه‌شده است. این دکمه تحت عنوان Lock در قسمت تنظیم نمایشگر یخچال ال جی قرارگرفته است. با روشن کردن این کلید تمامی دکمه‌ها قفل خواهند شد و دیگر کودکان یا افراد دیگر قادر به دست‌کاری یخچال نخواهند بود و در صورت تمایل می‌توانید آن را خاموش‌کنید.

مطالب مرتبط: تمامی کدهای خطا یا ارورهای یخچال فریزر ال جی +راه حل

آیا تنظیمات نمایشگر مدل‌های مختلف یخچال ال جی متفاوت است؟

آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی در دفترچه راهنمای این یخچال‌ها نیز وجود دارد؛ اما برای استفاده درست از یخچال‌های ال جی کافی است این آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی را فراگیرید و سپس بر اساس نکته‌ها و هشدارهای داده‌شده عمل کنید. در این صورت مشکلات و عیوب یخچال شما به حداقل کاهش خواهد یافت. بااینکه شاید بیندیشید که با توجه به اینکه یخچال‌های ال جی در طرح‌ و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند، پس برای هرکدام باید آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی مختلف وجود داشته باشد. درحالی‌که نمایشگرهای ال جی باوجود تفاوت در طرح و نوع قرارگیری و… تنظیمات مشابهی دارند و کافی است اصطلاحات را به‌خوبی یاد بگیرید. البته ممکن است برخی یخچال‌ها آپشن‌های اضافه و بیشتری نسبت به مدل‌های پایین‌تر داشته باشند، در این صورت نمایشگر این یخچال‌ها نیز دارای تفاوت‌های کوچکی خواهد بود.

سخن پایانی

در بازارهای روز دنیا یخچال L‌‌G یکی از محبوب‌ترین برندهای ممکن است. در کشور ما یخچال ال جی نقش اساسی در خانه‌ها ایفا می‌کند و به محبوبیت بسیار بالایی در بین ایرانیان رسیده است. مردم ایران همواره به استفاده از بهترین‌ها علاقه داشته‌اند و یخچال L‌‌G با ثبت بهترین استانداردها در استفاده از انرژی و کارایی بی‌نظیر بهترین بودن را به اثبات رسانده است. این یخچال‌ها دارای نمایشگرهای بسیار مجهزی هستند که تمام امور یخچال از طریق آن کنترل و هدایت می‌شود. به‌عبارت‌دیگر این نمایشگر مرکز دستورات یخچال است؛ اما به علت عدم استفاده درست از یخچال، باوجود کیفیت و جنس خوب، دچار خرابی و نقص می‌شوند. اکثر اوقات این استفاده نادرست به جهت عدم علم کافی در استفاده از نمایشگر این یخچال‌ها پیش می‌آید.

مطالب مرتبط: مهمترین دلایل یکسره کار کردن یخچال ال جی

شما با دنبال کردن این آموزش تنظیمات نمایشگر ال جی می‌توانید با اصطلاحات نمایشگر و همچنین استانداردهای تنظیم نمایشگر یخچال ال جی آشنا شوید و مشکلات یخچال خود را به حداقل برسانید. به حداقل رسیدن مشکلات استفاده از یخچال به معنای کاهش نواقص فنی نیز می‌باشد؛ زیرا بیشتر نواقص فنی در جهت استفاده نادرست از وسیله موردنظر شکل می‌گیرند و خیلی اوقات هزینه‌های گزافی به‌جا می‌گذارند.

تعمیرسرا خدمات تعمیر یخچال

ارورهای یخچال بسیار گسترده و متنوع هستند. همچنین ارورهای یخچال در برندهای گوناگون ممکن است متفاوت باشند. گرچه تقریبا تمامی ارورهای مشابه با نام های مشابه در صفحه نمایش یخچال ها نشان داده میشوند، اما در مواردی این قضیه صدق نمیکند. به عنوان مثال اگر شرکت سازنده شما در کشور دیگری مبدا داشته باشد این شرایط برقرار نیست. ما در اینجا ارورهای شایع یخچال را بررسی کردیم. اما اگر ارورهای یخچال شما در این لیست یافت نشد، بهتر است با متخصصین تعمیرسرا تماس بگیرید.

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.
فرم درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
پیام
آدرس: تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد ۷