علت چشمک زدن یخچال فریزر
مقالات تعمیرسرا

علت چشمک زدن یخچال فریزر + همه برندها به همراه راه حل

تعمیرسرا ارائه دهنده بهترین خدمات تعمیر یخچال

تعمیرسرا ارائه دهنده بهترین خدمات تعمیر یخچال فریزر در محل فقط با یک تماس است. متخصصان تعمیرسرا ابتدا علت چشمک زدن یخچال فریزر را پیدا میکنند و سپس بهترین خدمات را کوتاه ترین زمان با مناسبترین قیمت به شما عزیزان ارائه میدهند. در این مقاله ابتدا بهتر است با نحوه عیب­یابی این ابزار ارزشمند آشنا باشیم تا در صورت بروز مشکلی، بتوانیم آن را برطرف کرده و از ایجاد مشکلات بیشتر جلوگیری کنیم. یکی از رایج­ترین خطاهایی که در یخچال فریز­های امروزی رخ می­دهد، چشمک زدن خطایی روی صفحه‌نمایش دیجیتال یخچال فریزر، یا چراغ دمای آن می­باشد. در یخچال فریزرهای مختلف، این خطاها تعابیر و معانی مختلفی دارد. برای همین، بعضی از خطاهای رایج یخچال فریزهای مختلف، گردآوری شده تا در صورت بروز مشکل، خودتان بتوانید آن را برطرف کنید؛ و در صورت نیاز، از متخصص کمک بگیرید.

یخچال فریزر جز جدایی ناپذیر هر آشپزخانه

یخچال فریزر یکی از ابزارهای جدایی‌ناپذیر هر آشپزخانه و درواقع هر خانه ای محسوب می­شود. با کمک یخچال فریزر شما می­توانید میوه­ها، سبزی‌ها، لبنیات و سایر مواد غذایی که ممکن است در اثر گرما زود خراب شوند را به مدت طولانی­تری نگهداری کنید. گوشت، مرغ و حتی سایر مواد غذایی به‌راحتی در فریزر منزل شما نگهداری می­شوند. معمولاً یخچال دما را در حدود ۴ درجه سانتی‌گراد نگه می­دارد و فریزر دما را در حدود ۲۰- درجه حفظ می­کند. تصور کنید یخچال شما دچار مشکلی شود! اکنون بااین‌همه مواد غذایی که با خروج از یخچال به‌سرعت ممکن است خراب شوند، باید چه کنیم؟

برای تعمیر یخچال وستینگهاوس کلیک کنید.

چشمک زدن یخچال فریزر

علت چشم زدن یخچال فریزر

تغییر رنگ چراغ یخچال فریزر

در یخچال فریزرهای قدیمی، معمولاً چراغ‌هایی وجود دارد که به رنگ­های مختلف قرمز و سبز و زرد است که البته ممکن است آن‌ها را در مدل­های امروزی یخچال فریزر نیابید. صفحه­های نمایشگر غالباً جایگزین این چراغ­های رنگی در مدل­های جدید یخچال فریزر هستند. همان‌طور که از ظاهر این چراغ­ها برمی­آید، مثل روال معمول سبز به معنی شرایط ایده آل هست. چراغ سبز دما به این معنی است که دمای یخچال فریزر شما در شرایط مناسب و تنظیم‌شده است. چراغ زرد نشان‌دهنده تغییر اندک از دمای ایده آل است، گاهی وقتی یخچال فریزر را تازه روشن می­کنیم، این چراغ روشن می­شود، زیرا هنوز به دمای تنظیم‌شده خود نرسیده است؛ اما رنگ قرمز همیشه خطرناک است. چراغ‌قرمز به این معنی است که دمای یخچال فریزر شما اصلاً تنظیم نیست و به دلایلی نمی­تواند به شرایط بهینه خود برسد. این حالت در مدل­های مختلف معانی مختلفی دارد که در ادامه برای شما توضیح می­دهیم.

مطالب مرتبط: شایع ترین علل داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

راه‌های روشن نشدن چراغ­ درجه یخچال فریزر

معمولاً چند راهکار ساده برای برطرف کردن ایرادهای مربوط به روشن شدن چراغ­ درجه یخچال فریزر وجود دارد که در ابتدا به شما توصیه می­کنیم که آن‌ها را انجام دهید و در صورت حل نشدن مشکل به دفترچه راهنمای یخچال فریزر خود مراجعه کنید.

  1. ممکن است درب یخچال شما باز مانده باشد، پس ابتدا درب یخچال فریزر خود را چک کنید.
  2. ممکن است لاستیک درب یخچال شما مشکلی داشته باشد که مانع از بسته شدن درست آن شود.
  3. یخچال فریزر شما تراز نیست.
  4. آشپزخانه شما بیش‌ازحد گرم و مرطوب شده است، در این حالت فشار زیادی روی موتور یخچال شماست.
  5. درب یخچال فریزر شما بیش‌ازحد معمول باز و بسته‌شده است.
  6. مواد غذایی موجود در یخچال شما از ظرفیت آن بسیار بیشتر است.
  7. اشتباهاً دکمه دیفراست (انجماد سریع) یا ریست را فشرده‌اید.
  8. بعد از مدتی مثلاً چند ساعت که یخچال فریزر خود را از برق کشیده­اید، مجدداً آن را روشن کرده­اید.

درصورتی‌که کارهای فوق را انجام دادید و چشمک زدن دما یا درجه، صفحه‌نمایش و چراغ قرمز یخچال فریزر شما متوقف نشد، احتمالاً ایرادی در قطعات موتور یا سنسورهای یخچال فریزر شما به وجود آمده است که باید توسط یک تعمیرکار متخصص بررسی‌شده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض شوند.

خرابی قطعاتی که موجب چشمک زدن درجه یخچال می‌شوند

۱٫ فن یخچال

در اغلب موارد خرابی فن یخچال باعث علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر می‌شود. فن وظیفه اصلی تهویه و جابجایی هوای یخچال فریزر شما را بر عهده دارد و درصورتی‌که درست‌کار نکند، در صفحه‌نمایش معمولاً خطایی نشان داده می­شود و یا چراغ درجه شروع به چشمک زدن خواهد کرد. فن یخچال فریزر به دلایل مختلفی خراب می­شود، ممکن است سیم­های برق آن آسیب‌دیده باشد، یا حتی ممکن است موتور آن سوخته باشد که باعث فعال شدن سیستم خطایابی یخچال فریزر شما شده است.

فن یخچال

۲٫ یخ ساز و سنسور آن

یخ ساز یخچال فریزر شما خوب کار نمی­کند. یخ ساز یخچال فریزر معمولاً دارای قطعات و سنسورهایی شامل خارج کننده یخ، تعدیل‌کننده یخ، یا یخ پران و … است که ممکن است خراب شوند. با تعویض این قطعات، خطای نمایشگر شما برطرف می­شود.

سنسور یخ ساز، دستگاه کوچکی است که به تغییر درجه یخ ساز شما حساس است. درواقع سنسور یخ‌ساز است که به خود یخ‌ساز دستور می‌دهد که چه‌کاری انجام دهد و یخ‌ساز نحوه تنظیم کار خود را از سنسور می‌گیرد. سنسور یخ‌ساز دلایل مختلفی دارد که می­تواند شامل آسیب سیم­های برق یا اتصال آن، آسیب سوکت آن و … باشد. معمولاً سنسورها به‌گونه‌ای تنظیم‌شده‌اند که در صورت کاهش دما از حد معینی موجب روشن شدن یخ‌ساز می­شوند. همچنین وقتی دمای یخ‌ساز به دمای تنظیم‌شده برسد، سنسور به‌صورت خودکار سبب خاموش شدن یخ‌ساز می­شود. زمانی­ که دمای سنسور از میزان تنظیم‌شده کمتر یا بیشتر شود و سنسور نتواند موتور یخ‌ساز را خاموش یا روشن کند، درجه یخچال شما شروع به چشمک زدن خواهد کرد یا خطایی روی صفحه‌نمایش نشان داده خواهد شد.

مطالب مرتبط: ۱۰ مورد از مهم‌ترین خرابی‌های یخچال فریزر سامسونگ

۳٫ سنسور فریزر

همان‌طور که از اسم آن برمی­آید، فریزر محل انجماد و یخ زدن مواد غذایی یخچال فریزر شماست و سنسور فریزر قطعه‌ای است که عملکرد آن را تنظیم می­کند. سنسور فریزر هم مانند سنسور یخ‌ساز به دمای حداقل و حداکثر بهینه فریزر حساس است و مانند آن عمل می­کند. با این تفاوت که دمای حداقل و حداکثر سنسور فریزر و یخ‌ساز باهم متفاوت‌اند. سنسور یخ ساز به دلایل مختلفی مانند آسیب خود سنسور یا سیم‌کشی و اتصالات آن می­تواند باشد. اگر به هر علتی سنسور فریزر خراب شود، معمول چراغ دمای یخچال فریزر یا صفحه‌نمایش آن روشن و خاموش می­شود. با تعویض یا تعمیر هرکدام از این قطعات فوق، مجدداً دستگاه یخچال فریزر شما به حالت عادی برمی­گردد.

۴٫ محفظه جادویی

محفظه جادویی قلب یخچال فریزر شماست. درواقع این محفظه وظیفه تنظیم کردن دمای فضای داخلی یخچال شما را به عهده دارد. هرکدام از بخش­های یخچال شما، باید دمای بهینه­ای داشته باشد؛ مثلاً محفظه نگهداری میوه و سبزی‌ها به نسبت سایر بخش­ها معمولاً دمای پایین­تری دارد. محفظه جادوی با داشتن سنسورهای مختلف، دمای اتاقک یخچال شما را تنظیم می­کند. سنسورهای موجود در محفظه جادویی هم یک دمای حداقل و حداکثر دارد. علت چشمک زدن یخچال که به دلیل خرابی محفظه جادویی است، می­تواند تغییر از این دمای تنظیم‌شده باشد. گاهی نیز خرابی سنسورهای محفظه جادویی که ممکن است ناشی از خرابی سیم‌کشی، اتصالات، سوکت و یا حتی خود سنسور باشد موجب چشمک زدن چراغ دما می­شود. در این صورت با تعویض یا تعمیر این قطعات توسط یک متخصص، یخچال فریزر شما به حالت عادی خود بازمی‌گردد.

چشمک زدن یخچال که به دلیل خرابی محفظه جادویی

۵٫ سیستم برفک‌زدایی و سنسورهای آن

یکی از بهترین ویژگی­های یخچال­های امروزی وجود سیستم­های برفک‌زدایی خودکار است که مانع تجمع برفک در یخچال و بخصوص قسمت فریزر یخچال فریزر شما می­شود. برخی از یخچال فریزرها دارای دکمه­ای هستند که در صورت وجود برفک در دستگاه شما، با فشردن آن می­توانید برفک‌زدایی خودکار را فعال کرده و یخچال فریزر خود را تمیز کنید. اگر مدت‌زمان لازم برای آب شدن برفک­ها بیشتر از زمان تنظیم‌شده دستگاه طول بکشد، معمولاً چراغ چشمک‌زن آن روشن‌شده یا نمایشگر آن روشن می­شود. خرابی سنسورهای سیستم برفک‌زدایی هم عامل دیگر چشمک‌زن شدن چراغ یخچال فریزر شماست. این خرابی می­تواند به دلایل مختلفی از قبیل آسیب سیم‌کشی سنسور، اتصالات، سوکت و یا حتی خود سنسور و … باشد.

علت چشمک زدن درجه یا دمای صفحه‌نمایش یخچال فریزرهای مختلف و راهکار رفع آن

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر هیمالیا

شرکت هیمالیا، یکی از شرکت­های معتبر تولیدکننده یخچال فریزر است. در اینجا می‌خواهیم شما را با علت چشمک زدن درجه یخچال هیمالیا و یا خطاهای نشان داده‌شده روی صفحه نمایشگر آن آشنا کنیم:

نمایش محتویات جستجو:

کد خطاشرح خطا
L2ایراد درب یخچال: بررسی درب، لاستیک دور آن و…
F1ایراد فاضلاب یخچال و سنسور داخل کابین یخچال
F2ایراد در سیستم گرمایشی یخچال و همچنین سنسور درون کابین
F3ایراد در سنسور تبخیر آب (اوپراتور): بررسی سیستم تنظیم دمای آب
F4ایراد در برد یا در سیستم تبخیر آب
H1ایراد در ارتباط بین صفحه‌نمایش و برد
H2مشکل در فن و یا سیستم خشک‌کن یخچال
H3ایراد در سیستم حرارتی
H4ایراد در سیستم تنظیم دمای خشک‌کن
E1خطا در اتصالات یخچال

 

مطالب مرتبط: تمامی کدهای خطا یا ارورهای یخچال فریزر ال جی +راه حل

علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر امرسان یا صفحه نمایشگر آن دلایل متفاوتی دارد که البته با توجه به مدل آن نیز متفاوت است. به نظر شما علت چشمک زدن فریزر امرسان چیست؟

در برخی موارد علت چشمک زدن درجه یخچال امرسان می­تواند به دلیل تنظیم نبودن دمای یخچال شما باشد که پس از تنظیم شدن یخچال دیگر، دیگر این خطا برطرف می­شود. از دیگر علل دیگر می­توان مشکل در درب یخچال را نام برد که با برطرف کردن آن خطا از بین می­رود. برخی از خطاهای رایجی که روی صفحه‌نمایش یخچال فریزر امرسان مشاهده می­کنید در اینجا نشان داده‌شده است، با مراجعه به این خطاها می­توانید مشکلات دستگاه خود را پیداکرده و برطرف کنید.

کد خطاشرح خطا
COبررسی کمپرسور و فن/ بررسی اتصالات آن‌ها
DAبررسی دمپر یا اتصالات آن و یا هیتر دمپر و مقاومت آن/ بررسی برد الکترونیکی
DS یا D5بررسی سنسور دیفراست، مقاومت آن، اتصالات و سیم­های ارتباطی آن/ بررسی سیم‌کشی تا برد
CDاین خطا در مدل­های مختلف متفاوت است/ ایراد کمپرسور، فن و دمپر دستگاه و اتصالات مربوط به این قطعات
LAاشکال لامپ دستگاه و اجزاء و اتصالات مرتبط با لامپ یخچال
HEاشکال در هیتر و المنت گرمایشی یخچال/ بررسی برد دستگاه
FAایراد در فن و اجزای مربوطه
RDخطای سوئیچ مگنت یا دمپر
CDسنسور دیفراست
FCایراد سنسور داخلی فریزر
O-Oبرد ریست شود
برد ریست شود
علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان

علت چشمک زدن دمای یخچال الکترواستیل

علت چشمک زدن درجه فریزر الکترواستیل یا بروز خطا در صفحه نمایشگر آن در مدل­های مختلف متفاوت است. با مراجعه به دفترچه راهنمای این یخچال فریزر می­توانید علت هر خطایی را بیابید، البته باید به مدل دستگاه توجه کنید. در برخی موارد پس از روشن کردن یخچال و پس از رسیدن آن به دمای تنظیم‌شده دیگر هیچ خطایی روی صفحه نشان داده نمی­شود، ولی در برخی موارد خطاهای موجود به دلیل خرابی قطعات و سنسورهای درون یخچال فریزر هستند که باید بررسی و تعمیر شوند. برخی از خطاهای رایج که می­تواند علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل باشد را در اینجا برای شما گردآوری کرده­ایم:

کد خطاشرح خطا
E1خطای سنسور یخچال: بررسی سنسور، مقدار اهم آن و برد دستگاه
E2مربوط به سنسور فریزر: خرابی و یا قطعی سنسور دمای فریزر، مقدار اهم سنسور فریزر، بررسی مدار برد کنترل دستگاه
E3مربوط به سنسور اوپراتور: بررسی مقدار مقاومت سنسور اوپراتور، مدار برد الکترونیک دستگاه، المنت، ترموفیوز
E4ایراد سنسور محیط: بررسی سنسور محیط، مقدار اهم سنسور، المنت، ترموفیوز، مدار برد الکترونیک دستگاه
E5مربوط به سیستم تبرید: بررسی کمپرسور، المنت، ترموفیوز، سنسور اوپراتور و مدار برد
E6دمای یخچال بالای ۱۵ درجه سانتی‌گراد است: مشکل گاز و یا دمپر کانال هوا یا یخ‌زدگی اوپراتور
E7دمای یخچال زیر ۴ درجه است: ایراد از دمپر و یا شکستگی کانال هوا
E8خرابی مدار برد: بررسی ارتباط بین برد اصلی و برد پنل دیسپلی
E9مشکل در برفک‌زدایی: بررسی المنت، ترموفیوز، سنسور اوپراتور، سیم‌های ارتباطی و مدار برد
E10ایراد فن اوپراتور: بررسی فن اوپراتور و برد
E11ایراد فن کندانسور: بررسی سیم‌های ارتباطی، فن و مدار برد
E12خطا کابل دیتا و یا خرابی مدار برد: بررسی ارتباط بین برد اصلی و برد پنل نمایش
E0ایراد فن اواپراتور: بررسی فن و سیم‌های ارتباط به آن، فن و مدار برد
۱Eایراد فن کندانسور: بررسی سیم‌های ارتباطی، فن و مدار برد
۲Eایراد کابل دیتا و یا خرابی مدار برد: بررسی ارتباط بین برد اصلی و برد پنل دیسپلی

کمک گرفتن از یک متخصص

یخچال یکی از مهم‌ترین وسایل هر خانه­ای است. به همین دلیل هر فردی باید با آگاهی از ویژگی­های وسایل خود تا حدی بتواند مشکلات اولیه­ آن را بشناسد؛ اما درصورتی‌که یخچال فریزر شما پیغام خطایی می‌دهد و شما نمی‌توانید با استفاده از این اطلاعات علت چشمک زدن درجه یخچال را پیداکرده و آن را برطرف کنید، بهتر است با مراکز خدمات مجاز یخچال فریزر خود در شهرتان تماس بگیرید. استفاده از متخصصان خبره این مراکز به شما کمک می­کند تا از ایجاد آسیب جدی به یخچال فریزر خود جلوگیری کنید.

علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ

 اگر دمای یخچال فریزر سامسونگ شما بالای ۱۵ درجه سانتی گراد باشد، شما شاهد چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ خود خواهید بود و این چراغ تا پایین آمدن دما به طور خودکار به چشم زدن ادامه خواهد داد.  همچنین معمولاً درصورت باز ماندن درب و یا خاموش شدن یخچال به خاطر برق رفتن، دمای یخچال بالا می رود و چراغ دمای یخچال سامسونگ چشمک می زند. با این حال اگر فکر می‌کنید که مشکل فنی علت چشمک زدن چراغ یخچال سامسونگ است، باید برای برطرف کردن از یک متخصص کمک بگیرید.

 برخی از یخچال فریزرهای دارای یک پنل کنترل کوچک برای کشو وسطی یخچال (کشو گوشت یا کشو دلی) هستند. اگر چراغ های موجود در این پنل چشمک می زنند یخچال را از برق جدا کرده و بعد از ۲ دقیقه دوباره به برق وصل کنید. یخچال را روشن کنید و یک دقیقه صبر کنید تا چراغ چشمک زن خاموش شود. اگر هنوز هم نمی دانید چرا یخچال سامسونگ شما چشمک میزند حتماً با یک متخصص مشورت کنید.

برای تعمیر یخچال سامسونگ کلیک کنید!

علت چشمک زدن درجه یخچال ال جی

علت چشمک زدن درجه یخچال‌های ال جی همان طور که در قسمت علت چشمک زدن درجه یخچال برای شما گفتیم به همان دلیل است.
از مجموع علت‌هایی که باعث علت چشمک زدن درجه یخچال می‌شود باید بگویم که خرابی سنسور‌های یخ ساز، محفظه جادویی، برفک زدایی، فریزر و همچنین قطع بودن سیم‌ها و سایر علت‌های دیگر.
در صورتی علت چشمک زدن یخچال ال جی خود را نمی‌دانستید با توجه به ارور که داده شده است می‌توانید آن را پیدا کنید پس از اینکه متوجه ارور شدید می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنما یخچال مشکل را پیدا کرده و در جهت تعمیر آن اقدام کنید.

برای تعمیر یخچال ال جی کلیک کنید!

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال و فریزر پارس

علت روشن شدن و چشمک زدن چراغ یخچال و فریزر پارس نیز مانند سایر یخچال هاست که پیش تر درباره آن ها صحبت کردیم. ممکن است به دلیل ایراد در درب یخچال، لاستیک دور درب، تراز نبودن یخچال یا فریزر و یا اشکال فنی مثل معیوب بودن سنسور یخچال یا فریزر، خرابی مدار برفک زدایی و غیره شاهد روشن شدن چراغ قرمز یخچال یا فریزر پارس باشید. به هر حال اگر چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس مشکل فنی باشد، باید حتما از متخصصین امر برای تعمیر آن کمک بگیرید چراکه در غیر این صورت ممکن است مشکل یخچال را بزرگ تر کنید.

تعمیرسرا ارائه دهنده سرویس‌های دوره‌ای و تعمیرات انواع یخچال فریزر

بهتر است برای جلوگیری از مشکلات حیاتی، سرویس دوره ای یخچال فریزر خود را پیگیری کنید تا از هزینه های گزاف جلوگیری کنید.

شرکت تعمیرسرا با استفاده از بهترین متخصصان آماده ارائه خدمات تعمیر انواع لوازم خانگی با بهترین قیمت و سریعترین زمان به شما عزیزان است. شما میتوانید درخواست اینترنتی خود را با استفاده از فرم الکترونیکی سایت تنها با چند کلیک ثبت کنید و یا با شماره زیر تماس بگیرید:

۶۲۹۴۱ – ۰۲۱

 

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
تلفن
نام خانوادگی
درخواست مشاوره
پیام
تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد 7
Info@tamirsara.com
ارسال درخواست مشاوره
تعمیر سرا در کنار شماست، کافیست با ما تماس بگیرید.
فرم درخواست مشاوره از تعمیر سرا
نام شما
آدرس ایمیل
پیام
آدرس: تهران، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، ساختمان ۴۴۲، پلاک ۳۰۸، طبقه اول، واحد ۷